חדשות אקים

הקליניקה המשפטית של אקים לזכויות אנשים עם מוגבלות שכלית במרכז הבינתחומי מסכמת שנה

חברות הקליניקה הודו מקרב לב לעו"ד עירית גזית מנהלת המחלקה המשפטית באקים ולעו"ד שרונה מזרחי, מנהלת הקליניקה, על הידע והכלים שרכשו. היכנסו לקריאת מכתב התודה המרגש שכתבו הסטודנטיות.

קרא עוד »

בצבא ובתעסוקה, בחינוך ובפנאי וכמובן בקהילה – אקים ישראל חוזרת לשגרה בצל קורונה

חודשיים אחרי שנסגרו בשל התפרצות הקורונה, מסגרות התעסוקה והפנאי של אקים חוזרות לפעול וכן חלק ממרפאות השיניים. בנוסף, סניפי אקים חוזרים גם הם לפעילות בקהילה. הפעילות אמנם תתקיים במתכונת שונה ותחת מגבלות הקורונה, אבל אין ספק שמדובר בבשורה משמחת לכל חברי אקים ומשפחותיהם ששיוועו לחזור לשגרה הברוכה.

קרא עוד »

חזרה לעבודה של אנשים עם מוגבלות שכלית המשתייכים לקבוצת סיכון – מכתב לפרופ' נמרוד מימון

כעת עם החזרה לשגרה, אנשים עם מוגבלות הנמצאים בקבוצת סיכון לסבול מסיבוכי קורונה, נדרשים להישאר בבתים עד הודעה חדשה. מדובר בגזירה קשה מאוד בעבור האנשים עצמם ועבור משפחותיהם. במכתב ששלחה השבוע מנכ"לית אקים לפרופ' נמרוד מימון, ראש תכנית "מגן אבות ואמהות" היא מבקשת ממנו לתת את הדעת לנושא ולבחון אפשרויות להקל על מצבם של האנשים בסיכון.

קרא עוד »

בעקבות מותו של הצעיר איאד אלחלאק – אקים יוצאת בקריאה למשטרה ולשר לביטחון פנים

במכתב ששלחה אתמול מנכ"לית אקים, סיגל פרץ יהלומי לשר לביטחון פנים ולמ"מ מפכ"ל המשטרה, היא ביקשה לקיים בדחיפות פעילות הסברה בנושא התמודדות כוחות הביטחון עם אנשים עם מוגבלות, כדי שמקרים כאלו לא ישנו עוד.

קרא עוד »