הצוות המקצועי

סיגל פרץ יהלומי

מנכ"לית

סיגל פרץ יהלומי משמשת מנכ"לית אקים ישראל משנת 2009. סיגל בעלת תואר שני במדעי המדינה ותואר ראשון בקרימינולוגיה וחינוך מאונ' בר אילן. כמו כן, היא בעלת תעודה בלימודי עיתונאות ותקשורת ובוגרת התכנית ללימודי מדיניות ציבורית בתחום אנשים עם מוגבלות באונ' דלוואר, ארה"ב. סיגל שמשה בתפקידה הקודם כסמנכ"לית לענייני רווחה וחינוך בעיריית בת-ים.

בנוסף לתפקידה באקים, סיגל משמשת בהתנדבות כחברת ועד מנהל של עמותת 'יכולות' מיסודה של קרן רש"י, שמטרתה העלאת שיעור הזכאות לבגרות בפריפריה, וכיו"ר יד יצחק בן צבי העוסקת בחקר קהילות יהודיות בארצות המזרח, רצף ההתיישבות בא"י ולימודי ירושלים. בין השנים 2013-2020 שימשה כדירקטורית ויו"ר ועדת הביקורת בחברה למתנ"סים (חברה ממשלתית).

כמנכ"לית אקים ישראל היא פעלה להובלת הטמעת תפיסה ממוקדת אדם, הנשענת על מעבר משירותים סגרגטיבים להכללה בקהילה ועל תמיכה בריבונותם של אנשים עם מוגבלות על חייהם כולל קידום חקיקה בנושא, ולהקמת תנועה ארצית לאנשים עם מוגבלות שכלית ברוח 'שום דבר עלינו בלעדינו'. בנוסף הניחה את התשתית החיונית לפיתוח שירותים מתקדמים לאנשים עם מוגבלות שכלית בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בכל הקהילות בחברה הישראלית. נשואה ואם לשלושה, מתגוררת בר"ג.

עו"ד נועה בן צבי החלה את עבודתה באקים בשנת 2004, בתור עו"ד במחלקה המשפטית, בתחום מיצוי זכויות ובהמשך התמנתה למנהלת המחלקה.

במאי 2019 מונתה נועה לתפקיד סמנכ"לית תפעול של אקים ישראל. במסגרת תפקידה היא אמונה על תחום הדיור בקהילה, תעסוקה ופנאי וכמובן על כל התחום המשפטי באקים.

נועה מובילה את נושא פיתוח כוח האדם ופועלת להטמעת נהלים ממוקדי אדם בכלל המסגרות לאנשים עם מוגבלות שכלית שמפעילה אקים.

נועה היא בוגרת לימודי משפטים באונ' ת"א ובשירותה הצבאי שמשה קצינת חינוך. היא מתגוררת בהוד השרון עם בן זוגה ושלושת בנותיה.

עו"ד נועה בן צבי

סמנכ"לית

רו"ח גיא ששון

סמנכ"ל כספים

גיא ששון הצטרף לאקים ב 2017 כמנהל מחלקת כספים והחל משנת 2019 משמש סמנכ"ל הכספים של אקים ישראל.

לגיא ניסיון של 27 שנים בראיית חשבון, כאשר ב-15 השנים האחרונות הוא שימש מנהל כספים בעמותות וארגונים חברתיים. במסגרת תפקידו גיא פיתח מגוון אפיקי השקעה מניבים שתרמו לפיתוח שירותים חדשים ומגוונים לאנשים עם מוגבלות שכלית במרכז ובפריפריה.

גיא הוא בוגר לימודי ראיית חשבון ומנהל עסקים עם התמחות במימון. מתגורר עם משפחתו בת"א.

הילה התחילה את דרכה באקים בשנת 1999 כמתנדבת בדירת אקים בתל אביב. במקביל סיימה את לימודיה לתואר ראשון במדעי ההתנהגות. בהמשך התחילה לעבוד באקים כרכזת דירה ומנהלת הוסטל אקים בת ים.

לפני כחמש שנים מונתה למנהלת אזור מרכז במערך הדיור בקהילה ובשלוש השנים האחרונות, משמשת מנהלת אגף הדיור.

הילה היא בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותאר שני במדיניות ציבורית . גרה בכפ"ס אמא ליהונתן ומאיה.

הילה בר-נצר

מנהלת אגף דיור בקהילה

גרי דוד

מנהל אגף סנגור קהילתי

גרי הגיע לאקים בשנת 2018. האגף שגרי עומד בראשו אחראי על הקשר עם כל הורי אקים ובני המשפחות ועל כל מערך יושבי ראש הסניפים וחברי ההנהלה ב67 סניפי אקים, שהינם מתנדבים. כמו כן, תחת האגף נמצא ועד הורים ארצי בדיור התומך, הכולל נציגים מ- 74 וועדים מכל מסגרות הדיור החוץ ביתי לאנשים עם מוגבלות שכלית בארץ. כן מנהל גרי את מערך קבוצות הסנגור העצמי – קבוצות מנהיגות יישובית של אנשים עם מוגבלות שכלית ברחבי הארץ.

לגרי ניסיון רב בעבודה עם אוכלוסיות סיכון, בני נוער בעיקר, לפני שהגיע לאקים שימש מנהל תפעול בפנימייה לנוער בסיכון.

גרי הוא בוגר תואר בניהול מערכות חינוך מאונ' בר אילן ותואר שני בניהול ציבור מאונ' חיפה וכן בעל תעודת הוראה מסמינר הקיבוצים. אב לשלושה וסבא גאה, מתגורר בפ"ת.

דותן החל את עבודתו באקים לפני למעלה מעשור, תחילה שימש מנהל מערך הדיור של אקים בתל אביב ובחמש השנים האחרונות משמש מנהל אגף תעסוקה ופנאי באקים ישראל.

דותן עוסק באקטיביזם חברתי ושימש בעבר שליח בקהילות יהודיות בחו"ל. בוגר תואר ראשון בעבודה סוציאלית במכללת ספיר ותואר שני בעבודה סוציאלית עם התמחות בניהול אירגונים ומדיניות חברתית מהאונ' העברית בירושלים.

הוא חי עם משפחתו בקיבוץ צובה בעמק האלה.

דותן סגל

מנהל אגף תעסוקה ופנאי

עו"ד עירית גזית

מנהלת המחלקה המשפטית, סנגור ומיצוי זכויות

עירית משמשת בתפקיד משנת 2019.

עירית בוגרת תואר ראשון במשפטים של המסלול האקדמי במכללה למנהל ותואר שני במסגרת תכנית "תקנה", הקתדרה לזכויות אדם על שם אמיל זולא, המכללה למנהל.

עירית בעלת ניסיון רב בייצוג נפגעי עבירה ובעבודה משפטית בתחום זכויות אדם. שימשה אפוטרופוסית כדין לקטינים. בין השנים 2005-2016 שמשה מנהלת מערך הסיוע המשפטי באגף לקידום מעמד האישה של ויצ"ו ישראל. ולפני כן שמשה עו"ד בסנגוריה הציבורית ויועצת משפטית של המועצה לשלום הילד.

עדנה אלטר דמבו

מנכ"לית אקים לאפטרופסות

ד"ר ישראל סטרול

מנהל מערך רפואת שיניים

מנהל מערך רפואת השיניים של משרד הרווחה בהפעלת אקים.

ד"ר סטרול הינו רופא שיניים משנת 1999, מומחה לשתלים ולהענקת טיפול שיניים מותאם לאנשים עם מוגבלות. משנת 2000 עובד במערך רפואת השיניים לאנשים עם מוגבלות, השייך למנהל מוגבלויות במשרד הרווחה בהפעלת אקים ישראל. תחילה ניהל את מרפאת טללים בדימונה ולאחר מכן את מרפאת כפר נחמן ברעננה.

משנת 2007 משמש רופא שיניים ראשי ומנהל המערכת.

הילה בר-נצר

מנהלת אגף דיור בקהילה

גרי דוד

מנהל אגף סנגור קהילתי

דותן סגל

מנהל אגף תעסוקה ופנאי

עירית גזית

מנהלת המחלקה המשפטית, סנגור ומיצוי זכויות

עדנה אלטר דמבו

מנכ"לית אקים לאפטרופסות

ד"ר ישראל סטרול

מנהל מערך רפואת שיניים

ד"ר אריה שפיגלמן

סגן מנהל מערך רפואת שיניים

אריאל טנא

אריאל טנא

מנהל אגף פיתוח ובינוי

אריאל הגיע לאקים בשנת 2010. במסגרת התפקיד הוא אחראי על בינוי מסגרות חדשות (הוסטלים, מרכזי יום, מרכזי תעסוקה ומועדונים) ושיפוץ מסגרות קיימות. בנוסף, אחראי גם על ההצטיידות של המסגרות.

בהשכלתו הנדסאי בנין.

נמצא בתחום הבינוי כ- 35 שנה בתפקידים שונים.

מתגורר עם משפחתו בתל אביב.

אדוה בעלת ניסיון של למעלה כעשרים שנה בתחום ההון האנושי. בעשור האחרון בתפקידי ניהול משאבי אנוש בדגש על פיתוח ארגוני, שכר ותנאי העסקה. עבדה בארגונים שונים, הן במגזר העסקי והן במגזר הציבורי.

אדוה הצטרפה לאקים ב-2022 בתפקיד מנהלת מחלקת משאבי אנוש, שכר והדרכה. רואה חשיבות עליונה בניהול מתקדם ומותאם של המשאב האנושי שהוא הלב הפועם של כל ארגון, על אחת כמה וכמה, בארגון חברתי כאקים שנשען כולו על המחויבות, המקצועיות והמסירות של עובדיו.

בוגרת תואר ראשון במדעי החברה ולימודי תעודה בניהול משאבי אנוש, שניהם מאוניברסיטת בר אילן.

מתגוררת בקריית אונו. נשואה ואם לשני בנים.

אדוה ברנד

מנהלת מחלקת משאבי אנוש

אורית ויתרי - צוקרמן

מנהלת מחלקת פיתוח

משאבים ושותפויות

אורית משמשת מנהלת גיוס משאבים באקים מעל ל- 8 שנים.

במסגרת תפקידה אחראית על שיתופי פעולה עם חברות גדולות במשק, פיתוח וחיזוק הקשרים מול קרנות ממשלתיות וקרנות פרטיות, שימור וניהול אגודת ידידים, הפקת קמפיינים למטרות גיוס כספים במסגרת פרויקט ימי התרמה שנתיים, הפקת יום התרמה שנתי בבתי הספר ברחבי הארץ, ליווי מקצועי עבור 67 סניפי אקים בנושא גיוס כספים, הפקת אירועי התרמה שנתיים, אחריות מנהלתית על מוקד התרמה ארצי, המונה צוות של כ 30 עובדים ועוד.

בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותקשורת. נשואה ואם לשלושה, מתגוררת בנס ציונה.

יעקב הגיע לאקים עם ניסיון רב בתחום השיווק והתקשורת אותם ניתב לאורך השנים לטובת עשייה חברתית משמעותית. ג'ק עלה ארצה מקנדה בשנת 1989 ומאז הוא עוסק ביזמות חינוכית וחברתית במטרה לשפר את פני החברה בישראל. ג'ק עבד עם עולים חדשים מכל העולם ועד לאחרונה שימש מנהל גיוס משאבים ב'פידל', התומכת בקהילה האתיופית בישראל.

בעל תואר ראשון במסחר ותואר שני בלימודי יהדות כמו כן הוא בעל תעודת ניהול ופיתוח משאבים ממגיד.

מתגורר עם רעייתו וילדיו בישוב צופים.

יעקב (ג'ק) פרויליך

מנהל מחלקת קשרי חוץ

שירלי פלג

דוברת

שירלי משמשת החל משנת 2018 דוברת אקים ישראל. במסגרת תפקידה אחראית על כל הפעילות התקשורתית החוץ והפנים ארגונית בעמותה. פועלת לשינוי עמדות כלפי אנשים עם מוגבלות ולהשמעת קולם של האנשים עצמם בכל המדיות.

משמשת בתפקידי דוברות וניהול יח"צ במגזר החברתי החל משנת 2009. בעברה שמשה דוברת ומנהלת פרויקטים בשדולת הנשים בישראל ולפני כן שמשה דוברת עמותת עלם לנוער בסיכון.

בוגרת תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה מאונ' ת"א ולימודי תקשורת באוניברסיטה הפתוחה.

אמא לשתי בנות, מתגוררת עם משפחתה בת"א.

ד"ר אריה שפיגלמן

סגן מנהל מערך רפואת שיניים

אריאל טנא

מנהל אגף פיתוח ובינוי

אדוה ברנד

מנהלת מחלקת משאבי אנוש 

אורית ויתרי – צוקרמן

מנהלת מחלקת פיתוח משאבים ושותפויות 

יעקב (ג'ק) פרויליך

מנהל מחלקת קשרי חוץ

שירלי פלג

דוברת

במשך למעלה משני עשורים עבדה ענת באקו"ם, הארגון השומר על זכויות היוצרים בישראל – זמרים, נגנים, כותבים, מלחינים וסופרים. בין תפקידיה שמשה ניהלה את מחלקת חברי אקו"ם והפיקה את טקס הפרסים השנתי.

במסגרת עבודתה כראש מטה מנכ"לית אקים, היא מרכזת את עבודת ועד העמותה והפקת האסיפה הכללית השנתית, מנהלת את מהלך תוכניות העבודה השנתיות ופועלת לביסוס סביבת עבודה חיובית שמעודדת תחושת שיתוף פעולה ושייכות.

ענת בוגרת תואר ראשון בתקשורת וקולנוע במכללת ספיר וכן בוגרת לימודי ניהול חווית שירות במרכז הישראלי לניהול. אם לשניים, מתגוררת בהרצליה.

ענת חסון

ראש מטה מנכ"לית אקים ישראל

סיון אמיתי

מנהלת דיור אזור השרון

זכאי בן אשר

מנהל דיור אזור השפלה

שלומית בן חמו

מנהלת דיור אזור הדרום

טירנית ג'אנו

מנהלת דיור אזור תל אביב

מיכל דיין

מנהלת דיור אזור הנגב הצפוני
מנהלת תכנית הדרכה בדיור

ענת חסון

ראש מטה מנכ״לית אקים ישראל

סיון אמיתי

מנהלת דיור אזור השרון

זכאי בן אשר

מנהל דיור אזור השפלה

שלומית בן חמו

מנהלת דיור אזור הדרום

טירנית ג'אנו

מנהלת דיור אזור תל אביב

 

מיכל דיין

מנהלת דיור אזור הנגב הצפוני
מנהלת תכנית הדרכה בדיור

אורה חביב מגל

מנהלת תעסוקה ופנאי, אזור צפון

אושרת גורמן

מנהלת תכניות תעסוקה

עו"ד שרונה מזרחי

מנהלת הקליניקה למיצוי זכויות

עליזה גולן

אחות ראשית

מורן שטוסר משיח

מנהלת תעסוקה ופנאי, אזור מרכז

הודיה יגל

מנהלת תכניות פנאי ארצית

אורה חביב מגל

מנהלת תעסוקה ופנאי, אזור צפון

אושרת גורמן

מנהלת תכניות תעסוקה

עו"ד שרונה מזרחי

מנהלת הקליניקה למיצוי זכויות

עליזה גולן

אחות ראשית

מורן שטוסר משיח

מנהלת תעסוקה ופנאי, אזור מרכז

הודיה יגל

מנהלת תכניות פנאי ארצית