ברכות ליו”ר הנבחר של אקים – הרב ד”ר בני לאו

ברכות לעמותת אקים ישראל ולרב ד”ר בנימין (בני) לאו, שנבחר לתפקיד יו”ר אקים ישראל, פה אחד ע”י חברי האסיפה הכללית של הארגון!
הרב בני לאו ישמש יו”ר אקים במקומו של האלוף במיל. עמי אילון, ששימש בתפקיד 11 שנים, בהם הוביל מהלכים משמעותיים בארגון, החל מביסוסו כארגון ממוקד אדם, הפועל לשמיעת קולם של האנשים עם המוגבלות השכלית ולהובלת תהליכים של שינוי מדיניות והטמעת עמדות חיוביות כלפי אנשים עם מוגבלות שכלית ושילובם בחברה הישראלית.
 
עם בחירתו אמר הרב בני לאו: “ההתרגשות הגדולה שלי היא לגלות איך בעבודה ממוקדת אתם מצליחים לייצר את ההנעה הזו שמקלפת את המוגבלות ומגלה את אור פניו של האדם באשר הוא אדם. ההליכה לעבר הסנגור העצמי גם היא קריאת כיוון אמיצה שקוראת לכולנו להרחיב את מעגלי השייכות.
“אני מתבונן בכם, אנשים ובני משפחה המתמודדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואני רואה פלא מול עיני. בני אדם המתמודדים עם מציאות מורכבת נוטים להשתבלל, להתכנס במציאות שנכפתה עליהם. אדם שנולד לו ילד או שגדל בתוך מציאות כזו מנסה לשרוד, כמו צמח כמו בע”ח. הישרדות. אולם האנשים שכאן, אתם, בחרתם לא רק להיות שורדים, אתם בחרתם להיות שליחי ציבור ולפעול לתיקון כל הסביבה. וזה פלא. פלא איזה כוחות שאדם לוקח מתוך המציאות של החיים שאותה הוא לא בחר, אבל מתוך המציאות הזו, לבחור לתקן את העולם. כבוד עצום בשבילי שבחרתם בי לקחת חלק בתיקון הזה”.
 
סיגל פרץ יהלומי, מנכ”לית אקים ישראל, ברכה באסיפה על בחירת היו”ר והודתה ליו”ר היוצא: “אקים קיבלה היום מתנה גדולה עם בחירתו של הרב ד”ר בני לאו לתפקיד היו”ר – מגדלור ערכי שיסייע להאיר לנו את הדרך ב’מהפכת השייכים’ שאנו רוצים לקדם. תפיסת העולם שהרב בני מקדם הרואה את פני האדם, כל אדם, תואמת את תפיסתנו המבקשת לגרום לאנשים עם מוגבלות שכלית ולכל אדם להרגיש שייכים.
“אקים והחברה הישראלית בכלל חבים תודה ענקית לעמי אילון על התנדבותו ופעילותו להכרת חשיבות הפסיפס הישראלי הכולל אנשים עם מוגבלות שכלית מכל הקהילות בישראל וראיית היופי שבשוני. וכן על פעילותו לשמיעת קולם של האנשים ברוח ‘שום דבר עלינו בלעדינו’ ודחיפתו לכך שהארגון יהיה לא רק ארגון הורים, אלא קודם כל ארגון של האנשים עם המוגבלות עצמם”.