אקים

Font SizeSCREEN

Profile

שנה גודל טקסט
שנה ניגודיות

   
דף הבית גיוס לצה"ל ושירות לאומי

Akim Home top09

  • akim-pres1.JPG
  • akim-pres2.jpg
  • akim-pres3.jpg

חזון עמותת אקים

לעשות את החברה הישראלית מקום טוב יותר לאנשים עם מוגבלות שכלית ולבני משפחותיהם. חברה מכבדת חמה ומקבלת המאפשרת מימוש עצמי מתוך הכרה בשונות ומחויבות לשיוויון הזדמנויות.

 

חברה מכלילה 

היא חברה חזקה

 

קו סיוע "הורים למען הורים"

1-800-399-333

רביעי, 20 יולי 2016 11:54

גיוס לצה"ל

Written by 
Rate this item
(0 votes)

שירות צבאי – הישג אישי וחברתי


התוכנית המהפכנית לגיוס אנשים עם פיגור שכלי לצה"ל נהגתה על ידי עמותת אקים ישראל, צה"ל ומשרד הרווחה - האגף לטיפול באדם עם פיגור שכלי.


תוכנית זו שמה לה למטרה לאפשר לאנשים עם פיגור שכלי לממש את זכותם לשרת בצבא ההגנה לישראל, וליצור מפגש בין אנשים עם מוגבלות שכלית לבין כלל המשרתים בצבא- חיילים ומפקדים. זאת מתוך האמונה, כי מפגש שכזה יביא לשינוי עמדות באשר לקבלת השונה.

z1


השירות בצה"ל וההשתלבות כחלק ממערך הביטחון של המדינה, מחזק את הביטחון העצמי של המגויסים ומעלה את תחושת הגאווה שלהם על תרומתם לחברה ולמדינה.

 

עד לאחרונה צעיר הלוקה בשכלו שביקש לשרת בצה"ל יכול היה לעשות זאת כמתנדב בלבד.


הוא הגיע בשעות הבוקר לבסיס שבו שובץ, לבש מדים, עבד ובסיום יום ההתנדבות שב לביתו. הוא לא נחשב לחייל , חוקי צה"ל לא חלו עליו, והוא לא היה כפוף למשמעת הצבא. במקרה והיה נפגע הוא היה מפוצה ע"י הביטוח הלאומי.

 

בתום משא ומתן ממושך עם שלטונות צה"ל יצא לדרך ניסוי בהשתתפותם של שמונה צעירים הלוקים בשכלם, בו עברו הצעירים מסלול הכנה לגיוס לצה"ל שנמשך כשלושה חודשים שבסיומו שובצו לתקופת התנדבות של חצי שנה ביחידות השונות בצה"ל.


סיום המסלול בהצלחה הקנה לאותם צעירים ולבאים אחריהם אישור גיוס לבקו"ם וחיול, קבלת תעודת חוגר והפיכתם לראשונה לחיילים בשירות סדיר.

 

תקופת השירות היא מקוצרת ותמשך בין שנה וחצי לשנתיים. בתום השירות הם יוכרו כחיילים משוחררים ויזכו לכל ההטבות שמקבל חייל משוחרר.

 

בימים אלו, המלש"בים שסיימו את קורס ההכנה השני לקראת גיוסם לצה"ל משתבצים לשירות התנדבותי באמצעות "שראל" בבסיסי צה"ל השונים.


לאחרונה, כהכנה לקראת מחזור הגיוס השלישי, התקיים מפגש משפחות בשיתוף סניף אקים רחובות בו השתתפו הורים לצעירים עם פיגור שכלי המעוניינים להשתתף בתכנית ההכנה לקראת הגיוס לצה"ל.

 

 

 z2     z3   
         
 z4      z5  
Read 2096 times Last modified on שלישי, 29 נובמבר 2016 09:37
Akimadmin

Quis fringilla quis cursus urna sed sed velit nunc metus condimentum. Et pretium nec magna eros id commodo ligula Phasellus Curabitur wisi. Lacus elit lorem ridiculus vitae tempus eget nibh ut risus et.

Website: www.joomlart.com
 
דף הבית גיוס לצה"ל ושירות לאומי