אקים

Font SizeSCREEN

Profile

שנה גודל טקסט
שנה ניגודיות

   
דף הבית ועד העמותה דבר המנכ"לית

Akim Home top09

  • akim-pres1.JPG
  • akim-pres2.jpg
  • akim-pres3.jpg

חזון עמותת אקים

לעשות את החברה הישראלית מקום טוב יותר לאנשים עם מוגבלות שכלית ולבני משפחותיהם. חברה מכבדת חמה ומקבלת המאפשרת מימוש עצמי מתוך הכרה בשונות ומחויבות לשיוויון הזדמנויות.

 

חברה מכלילה 

היא חברה חזקה

 

קו סיוע "הורים למען הורים"

1-800-399-333

שלישי, 19 יולי 2016 07:36

דבר המנכ"לית

Written by 
Rate this item
(0 votes)

שלום רב ,

 

דרך ארוכה עשו משפחות אקים מימי הלוגו הראשון של אקים ישראל, בו הופיעה ילדה מגבה שפניה מוסתרות מעיני הציבור, עד לימים אלה, בהם המשפחות מעודדות את ילדיהם ובוגריהם להיחשף ולהשתלב בקהילה כשהם גאים בייחודיותם, בהצלחתם – גאים בהם .

 

האתגר העומד בפני המשפחות בגידול ילדיהם ובוגריהם הוא גדול. אין ספק כי תמיכה קהילתית של משפחות נוספות, שגם להם בן משפחה עם מוגבלות שכלית יכולה לסייע באתגר זה ולפתוח צוהר לחיים אופטימיים ומלאי עשייה. בכך עוסקים סניפי אקים. הסניפים מבקשים ליצור קהילה תומכת למשפחות אלו תוך מתן מענה לכלל מסגרות המוגבלות השכלית הקיימים ביישובם: גני ילדים בתי ספר, מועדונים, דיור בקהילה, מעונות, מע"ש , מרכז יום וכו'. כן פועלים הסניפים לטיוב השירות במסגרות אלה ודוחפות להקמת השירותים החסרים ביישובם .
משפחות אקים, כאמור, גאות בילדיהן ובבוגריהן ופועלת ללא לאות לשלבם בקהילה הנורמטיבית (תוך שמירה על איכות חייהם), בכל התחומים: פעילות פנאי במתנ"סים, בחינוך, בתעסוקה בשוק החופשי (בהתאם ליכולת) בדיור בקהילה, בגיוס לצה"ל ועוד .


בהתאם לכך, אקים הייתה החלוצה בשנות ה- 80 להקמת מערכי דיור בקהילה ובשנתיים האחרונים הייתה החלוצה בגיוס לצה"ל .


אקים רואה את חובתה לפעול ללא ליאות לשילוב אנשים עם פיגור שכלי בקהילה ולפתח עבורם שירותים חדשים בהתאם לצרכים המשתנים, על מנת לתת מענה ל- 34 אלף אנשים עם מוגבלות שכלית ובני משפחותיהם ממרכז אקים ומ- 62 סניפי אקים הפזורים ברחבי הארץ .


על סדר היום באקים עומדים גם העמקת הפעילות הסינגורית קהילתית של סניפי אקים ברחבי הארץ, המאבק בתופעת נימבי (nimby-not in my back yard) וכן נושאי החינוך והתעסוקה .
בנושא החינוך אנו פועלים, בין היתר, למתן מענה ראוי לילדי אקים ליום לימודים ארוך, וכן דוחפים להטמעתן של עמדות חיוביות כלפי אנשים עם מוגבלות שכלית בבתי הספר הרגילים .
בנושא התעסוקה, אקים מתגייסת לפעול להקמת מסגרות חדשות המכבדות את האנשים שלנו וכן לטיוב המסגרות הקיימות .

 

כך נוכל לקדם את הגשמת חזון אקים :
"לעשות את החברה הישראלית מקום טוב יותר לאנשים עם מוגבלות שכלית ולבני משפתותיהם ".
יחד, נעשה ונצליח .

 

בברכה ,
סיגל פרץ יהלומי
מנכ"לית אקים ישראל

Read 1421 times Last modified on שלישי, 19 יולי 2016 07:39
Akimadmin

Quis fringilla quis cursus urna sed sed velit nunc metus condimentum. Et pretium nec magna eros id commodo ligula Phasellus Curabitur wisi. Lacus elit lorem ridiculus vitae tempus eget nibh ut risus et.

Website: www.joomlart.com
 
דף הבית ועד העמותה דבר המנכ"לית